Cumhuriyet Ne Güzel adlı Cumhuriyet Bayramı şiiri

Cumhuriyet Bayramı için iki kıta halinde yazılmış yeni bir şiir. Cumhuriyet Bayramı şiirleri arasında farklı bir tarzda yazılmış bir bayram şiiri. 29 Ekim 2016 Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirler arasında farklı bir üslupla yazılmış bayram şiiri.

Cumhuriyet Ne Güzel

İnsana değer veren cumhuriyet ne güzel,
Kimseye ödün vermeyen cumhuriyet ne güzel,
Adaleti savunan herkesi eşit kılan,
Erkek-kadın ayırmayan cumhuriyet ne güzel.

Özgürlüğü pekiştiren cumhuriyet ne güzel,
Umuda umut katan cumhuriyet ne güzel,
Yurdumuza çığır açıp, ülkelerle yarıştıran,
Ufkumuzu aydınlatan cumhuriyet ne güzel.

Birkan Soylu
2016 ‘Cumhuriyet Ne Güzel’ adlı şiiri.

Etiketler: cumhuriyet ne güzel, Cumhuriyet Bayramı şiiri, yeni şiir,
Eklenme: 14.07.2016
Okunma: 419

Yorumlar

Rıfat Erkut - 23 Ekim 2016, Pazar 23:36
Cumhuriyet Ne Güzel adlı şiir çok güzel. Bu şiir Cumhuriyet Bayramında okunsun. Bence Cumhuriyetin niteliklerinden bahseden bir şiir. Bu bakımdan bu şiiri değerli buluyorum.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası