TBMM ile ilgili şiir

TBMM ile ilgili şiir. Meclisimizin milletimiz açısından ne kadar önemli olduğunu anlatan kısa fakat anlamlı bir şiir. TBMM nin anlam ve önemi hakkında şiir. Türkiye Büyük Millet Meclisini anlatan şiir. Meclis hakkında kısa bir şiir. Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunu anlatan şiir. 3 kıtalık meclis konulu şiir. 23 Nisan 1920’de açılmış olan TBMM’ne hitaben yazılmış güzel bir şiir.

Büyük Millet Meclisi’ne

Kurtuluş Savaşı’nın,
Yazılmış destanısın.
Ulusal egemenliğin,
En güzel anlamısın.

Bugünüm, yarınımsın.
Atamdan bir mirassın.
Kurulan Cumhuriyetin,
Temelisin, taşısın.

23 Nisan’da kuruldun,
Milletin dili oldun.
Bu coşku dolu bayramda,
Kutlu olsun kuruluşun.

Birkan Soylu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramında iki mutluluğu bir arada yaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk bu günde TBMM`ni açmış ve bu güzel bayramı çocuklara armağan etmiştir.

Etiketler: tbmm hakkında kısa şiir, meclis konulu şiir, meclisin önemi ile ilgili şiir,
Eklenme: 06.12.2016
Okunma: 305

Yorumlar

Mahmut Güldağı - 17 Mayıs 2017, Çarşamba 18:12
TBMM hakkında şiir olmasına sevindim. 3 kıtalık bile olsa TBMM güzel anlatılmış. Kısa ve öz bir şiir.
Hayri Gümüşdağ - 6 Kasım 2016, Pazar 20:29
Meclisimizin anlam ve önemi ile ilgili şiir yazmakla Türkiye Büyük Millet Meclisinin milletimiz adına ne kadar önemli olduğunu son derece güzel anlatmışsınız. 23 Nisan günü okunmak üzere Atatürk ve TBMM ile ilgili şiir yazmakla bence çok iyi yapmışsınız.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası