Hepimiz Kardeşiz adlı kısa 23 Nisan şiiri

Hepimiz Kardeşiz şiiri. Hepimiz kardeşiz diye başlayan şiir. Bütün çocukların kardeş olduğunu anlatan 23 Nisan şiiri. Çocukların 23 Nisan Bayramı ile ilgili duygu ve düşüncelerini anlatan şiir. “Hepimiz Kardeşiz” adlı 23 Nisan şiiri. 23 Nisan için güzel ve anlamlı şiir.

Hepimiz Kardeşiz

Bugün bizim bayramımız,
Coşup eğlenmeliyiz,
Kavgaya ne gerek var!
Hepimiz kardeş değil miyiz?

Bugün en mutlu günümüz,
Şarkılar söylemeliyiz,
Çekişmeye ne gerek var,
Aynı gemide değil miyiz?

Bugün çok neşeliyiz,
Her yeri süslemeliyiz,
Gülmeye ihtiyacımız var,
Bizler çocuk değil miyiz?

Birkan Soylu
2017 yılı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili şiir.

Etiketler: hepimiz kardeşiz şiiri, kısa 23 nisan şiiri, kardeşliği anlatan şiir,
Eklenme: 19.04.2017
Okunma: 12

Yorumlar

Nagihan Özüdoğru - 20 Nisan 2017, Perşembe 11:49
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına sayılı günler kaldı. Eminim ki çocuklarımız oldukça heyecanlı. En güzel bayram şiirleri için sürekli bir araştırma içinde olduklarını tahmin ediyorum. Kardeşliği anlatan bu şiirin de bayramda okunmasını temenni ediyorum.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası
DMCA.com Protection Status