Vatanı Sevmek

Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sadece bir kurucusu değil aynı zamanda ortaya koyduğu fikirleri, uygulamaları ile bizim en büyük yol göstericimiz olmuştur.

Bizler her zaman ve her yerde Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında yürüyerek ona layık bir millet olduğumuzu dosta ve düşmana en güzel şekilde göstermeliyiz. Göstermeliyiz ki Türk milletinin birlik ve beraberliğine hiç kimse el uzatamasın. Bu birlik ve beraberliği sağladığımız sürece, hiçbir güç bizi birbirimize düşüremeyecek ve kendi kazdıkları kuyuya kendileri düşecektir.

Atatürk, milli birlik ve beraberlik duygusunu “ya istiklal ya ölüm” parolasıyla doruk noktasına taşımış, Kurtuluş Savaşı’nın bu zihniyet içerisinde kazanılmasını sağlamıştır. Türk milletine hiçbir zaman esareti yakıştırmayan ulu önder, halkına çok çalışmayı yani ilmi tavsiye etmiş, ancak ve ancak bilimin ışığında çağdaş bir devlet olabileceğimizi dile getirmiştir.

Atatürk gibi bir lidere sahip olduğumuz için şanslı olan bizler, her konuda dünya devletleri ile yarışabilmek ve istiklalimizi daim kılabilmek için önce vatanımızı çok sevmeli, sonrada çok ama çok çalışmalıyız. Her şeyi devletten bekleme alışkanlığı olanlar, başkalarına da kötü örnek oldukları gibi, bu ülkeye de hiçbir şey kazandırmamakta bilakis çok şey kaybettirmektedirler.

Sonsuz başarıyı yakalamak, bağımsız, çağdaş ve medeni bir millet olarak yaşamak istiyorsak, O’nun ilkelerinden asla taviz vermemeliyiz. Birkan Soylu

Etiketler: vatanı sevmek, vatanı sevmek adlı makale, vatan makalesi, vatan ile ilgili yazı, vatan sevgisi yazısı, vatan sevgisi ile ilgili yazı,
Eklenme: 16.02.2009
Okunma: 3217

Yorumlar

Neslihan - 7 Ocak 2014, Salı 19:08
Atatürkün vatanı sevmek adlı yazısını çok beğenerek okudum. Burada anlatılmak istenen Atatürkün vatanı uğruna canını seve seve ortaya koyarak elinden gelen her şeyi en güzel biçimde gerçekleştirdiği.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası