Kısa Atatürk şiiri

Atatürk

Senden başkası olamaz
Türk’ün gönlünün beyi,
Önderimiz oldun bizim
19 Mayıs’tan beri.

Bu topraklar bizim
Kandır bunun bedeli,
Hiç yorulma bilmedik
23 Nisan’dan beri.

Hep çalıştık kazandık
Biz bu mutlu günleri,
Seni milletçe özleriz
İlk 10 kasımdan beri.

Birkan Soylu-Ankara
Kısa Atatürk Şiiri
22.09.2009

Birkan Soylu’nun Hayatı

1970 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesindendir.

İlk öğrenimini, Akdağmadeni Namık Kemal İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Akdağmadeni Lisesi’nde tamamladı.

İlk şiir denemelerine ortaokul yıllarında başlamış, lise yıllarından itibaren amatör olarak değişik konu başlıkları altında şiirler yazmaya devam etmiştir. Yazmış olduğu şiirlerinde ilk zamanlarda doğa ve insan sevgisi konularına yer vermesine rağmen, son yıllarda Atatürk ve vatan sevgisi ile ilgili şiirlere ve makalelere daha çok ağırlık vermeye başlamıştır.

1992 yılından beri bir kamu kuruluşunda halen memur olarak çalışmaktadır. Açık Öğretim Fakültesi iki yıl süreli Ön Lisans Programını 2005 yılında yüksek derece ile bitirmesi sonucu, fakülte tarafından “Onur Belgesi” ile takdir edilerek yüksek okul mezunu olmuştur. İlk, şiir ve makale kitabını çıkarma çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

***

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili şiirleri sizlerle paylaşmaktan gurur duymaktayız. Atatürk hakkında yazılmış kısa şiirlere özellikle yer vererek sizlerden gelen isteklere cevap vermeye çalışmaktayız.

Atatürk şiirleri yanında konu ile alakalı olarak, milli bayramlarımızda, önemli haftalarda ve anma günlerinde okunmak üzere; 23 nisan şiirleri, 19 mayıs şiirleri, 29 ekim cumhuriyet bayramı şiirleri ve 10 kasım şiirleri de sitemizde Atatürk şiirleri sayfamızda yayınlanmaktadır.

Bunların yanında, Türk’ün büyük destanı olan Çanakkale destanı hakkında, eğitim ve öğretimin vazgeçilmez unsurları olan değerli öğretmenlerimiz hakkında ve Atatürk ilke ve inkılaplarını anlatan sitemizin adını taşıyan “Atatürk Devrimleri” özel şiirimizi de sizler için yazmış bulunmaktayız.

Yine, Türk milletinin en büyük değerlerinden olan, üzerindeki ay ve yıldızını gökten, rengini şehitlerin kanından alan bayrağımız içinde “Cumhuriyet ve Bayrak” şiirini değerli büyüğümüz şair ve yazar Sayın Muharrem Demirbaş’ın katkıları ve izni ile sitemizde sizler için yayınlamaktayız.

Tek özgün Atatürk şiirlerinin bulunduğu, Türkiye’nin en büyük Atatürk sitesi ataturkdevrimleri.com site yönetimi olarak, “Atatürk Şiirleri” sayfamıza ve sitemize gösterilen büyük ilgi ve alakadan dolayı tüm site ziyaretçilerimize sonsuz teşekkür ederiz.

<< Önceki Şiir - Sonraki Şiir >>

Etiketler: kısa atatürk şiiri, atatürk şiirleri kısa, kısa atatürk şiir, atatürk şiiri, atatürk şiir kısa,
Eklenme: 23.09.2009
Okunma: 116555

Yorumlar

Melike - 16 Ocak 2014, Perşembe 16:43
Kısa Atatürk şiiri yazmanıza rağmen Atatürkü en iyi şekilde anlatmışsınız. Atatürk işte böyle güzel şiirlerle de anılsın.
bahar - 21 Ekim 2011, Cuma 12:13
atatürk şiirleri kısa olsada güzel oluyor
emre - 20 Ekim 2011, Perşembe 21:51
bu şiirler çok güzel çok beğendim ATATÜRKÜ saygıyla anıyorum
duygu - 2 Nisan 2011, Cumartesi 13:15
gerçekten çok güzel bir şiir
fatma - 18 Mart 2011, Cuma 20:42
şiirler çok güzel
mine - 12 Ocak 2011, Çarşamba 16:26
gerçekten ben de sizi kutlar ve başarınızın devamını dilerim.umarım bizde sizler gibi vatanımıza hayırlı birer evlat olarak sürdürürüz...
nurcan - 25 Ekim 2010, Pazartesi 17:22
kısa atatürk şiirleri 1.sınıf şiir kalitesinde olmuş, kısa atatürk şiirleri güzel oluyor.
tarık - 1 Mayıs 2010, Cumartesi 14:52
kısa atatürk şiirleri için oldukça güzel bir site. atatürk şiirleri kısa ve öz olunca daha çok seviyorum.
Mustafa - 14 Ocak 2010, Perşembe 16:57
Şair ve yazar Birkan Soylu hakkında bilgi sahibi oldum. Akdağmadenli olduğunu okuyunca, aklıma yıllar önce gittiğim bu yerdeki misafirperver insanlar ve yeşil ormanları geldi.
kadir - 14 Ocak 2010, Perşembe 11:51
birkan soylunun özgeçmişini okudum benim memleketlim olduğu için başarılarından gurur duydum.
hale - 14 Ocak 2010, Perşembe 11:47
şair birkan soylunun hayatı yazısını beğendim.
metin - 16 Aralık 2009, Çarşamba 15:26
kısa atatürk şiirleri ve yazarları ile ilgili güzel ve aranan bir şiir sayfası oluşturduğunuzdan dolayı sizleri ve şiirin yazarını kutlarım.
seyhan yıldırım - 23 Eylül 2009, Çarşamba 02:01
emeğinize saygı duyuyor ve kutluyorum, hakikaten emek verdiğiniz ve zaman ayırdığınız apaçık ortada, bende sizler gibi insanları örnek alacağım ve tavsiye edeceğim. Başarı sizin gibi emek harcayarak yazanlarındır.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası