Uşi Antlaşması’nın sonuçları

Uşi Antlaşması’nın sonuçları ve antlaşma sonrasındaki gelişmeler.

Uşi Antlaşması (18 Ekim 1912)

Uşi Antlaşması’na rağmen İtalyanlar sözlerinde durmayarak, Oniki Ada’yı 1947 yılına değin ellerinde tuttular. O yıl adaları İkinci Dünya Savaşı’nı kaybettikleri için Yunanistan’a verdiler.

Osmanlı Devleti bu savaşa katılmadığı için kendi malımız olan bu adalar üzerinde her hangi bir hakkımızı kabul ettiremedik.

Etiketler: uşi antlaşmasının sonuçları, uşi anlaşmasının sonuçları nelerdir, uşi antlaşmasının sonucu,
Eklenme: 07.10.2009
Okunma: 6068

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası