Cumhuriyet ile ilgili şiir

Cumhuriyet ile ilgili Atatürk’e adlı şiir, cumhuriyetle ilgili şiir, cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e yazılmış güzel bir şiir.

Atatürk’e

Millet senin izinde,
İlkelerinin peşinde
Sen rahat uyu Atam!
Vatan emin ellerde.

Vatan aşkı özünde
Durur millet sözünde,
Bağlı kaldık yeminle,
Büyük Cumhuriyete.

Birkan Soylu
03.10.2009 Ankara
Cumhuriyet ile ilgili şiir

Etiketler: cumhuriyetle ilgili şiir, cumhuriyet şiiri, kısa cumhuriyet şiiri, atatürk ve cumhuriyet şiiri,
Eklenme: 03.11.2009
Okunma: 32792

Yorumlar

melih - 25 Kasım 2011, Cuma 10:36
çok kafiyeli olmuş bu açıdan güzel
selin - 23 Ekim 2010, Cumartesi 12:18
cumhuriyetle ilgili şiir ve makaleler bizleri adeta atatürkün yaşadığı yıllara götürüyor
Vehibe Arslantürk - 7 Kasım 2009, Cumartesi 16:23
atatürkün kurduğu cumhuriyet ile ilgili yazılmış bu şiiri ben çok beğendim. Önemli olan Atatürk ve cumhuriyeti sevip onun için birşeylerin yapılmasıdır. Bu cumhuriyet şiirini emek harcayıp yazanlara teşekkürü borç bilirim.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası