İsmet Paşa’ya imza yetkisi veren şifre

(İsmet Paşa’ya mukaveleyi imzalamaya yetkili olduğuna dair gönderilen şifre)

10 Ekim 1922

(Mudanya Konferansı)

Teklif olunan proje üzerinde tadil ve tebdili şayanı arzu olan noktaların ve istihsali lazım hususatın teminine son himmet sarf olunduktan sonra inkıtaa meydan vermeyiniz mukaveleyi imza ediniz. İmzanız Meclisin dahi inzimamı muvafakati kuvvetini haiz olacaktır. 10.10.38 4:45 ten sonra yazılmıştır.

Başkumandan
Mustafa Kemal

Etiketler: atatürkün ismet paşaya telgrafı, atatürkün telgrafları ve özel belgeler, atatürkün şifreli mesajı,
Eklenme: 28.06.2010
Okunma: 3173

Yorumlar

özlem - 1 Mayıs 2010, Cumartesi 14:52
İsmet İnönünün Mudanya Antlaşmasını imzalaması için Atatürk tarafından şifreli olarak gönderilen mesajda ismet paşaya duyulan güven bir kez daha tekrar edilmiştir. Vatan için yapılan her iş saygı ile anılacaktır.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası