Atatürk’ün Kazım Karabekir’e çektiği telgraf

(Başkumandan Mustafa Kemal’in Kazım Karabekir Paşa’ya çektiği telgraf)

“Şark Cephesi Kumandanı Kâzım Karabekir Paşa Hazretlerine,

C. 29.9.1338 şifreye.

Şark Cephesi şehit evlâtlarından elli kadarıyla Ankara’yı teşrif hakkındaki arzu-i âlileri muvafıktır. Yevm ve tarih-i hareketinizin işarını rica ederim.

Başkumandan Mustafa Kemal”

Etiketler: atatürkün telgrafları, mustafa kemalin kazım karabekire çektiği telgraf, şifreli telgraf,
Eklenme: 02.07.2010
Okunma: 4755

Yorumlar

tarcan - 1 Mayıs 2010, Cumartesi 14:52
atatürkün telgrafı tam bir vatan aşkı taşıyan bir komutan olduğunu ifade ediyor.
celil - 1 Mayıs 2010, Cumartesi 14:52
atatürkün kazım karabekire çektiği ilginç ve şifreli bir telgraf. atatürkün tüm telgraflarını sitenizden takip ediyorum. diğer telgrafların tamamını yayınlamanızı rica ediyorum.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası