Atatürk’ün Halide Edip Adıvar’a çektiği telgraf

(Başkumandan Mustafa Kemal’in, Halide Edip Hanımefendinin Garp Cephesine memur edildiğini tebliğ eder mahiyetteki telgrafı)

18 Ağustos 1921

Halide Edip Hanımefendi Hazretlerine

Garp Cephesi
Aceledir

Ordu safları arasında vatanımızın müdafaasına fiilen iştirak için şiddet-i arzu ile vuku bulan müracaat-ı vatanperveraneleri orduca memnuniyetle telakki olundu. Hizmet-i fiiliye-yi askeriyyeye kabul ve Garp Cephesine memur edildiğinizi tebliğ ederim. Keyfiyet cephe kumandanlığına da iş`ar kılındı. İlk vasıta ile cephe karargahına müracaat ve oradan vazifenizin telakki buyurulması rica olunur.

Başkumandan
Mustafa Kemal

Etiketler: atatürkün halide edip adıvara çektiği telgraf, başkomutan mustafa kemalin halide edipe telgrafı,
Eklenme: 05.07.2010
Okunma: 4292

Yorumlar

öznur - 1 Mayıs 2010, Cumartesi 14:52
gerçekte harika konular bunlar, atatürkün yazdığı bütün mektup ve telgrafları keyifle okuyorum. çok değişik ve faydalı bir siteniz var, sürekli olarak takip ediyorum. bütün atatürk konularını detaylı bir şekilde sizin sitenizde buluyorum. tüm türkiyeye tavsiye ederim.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası