Atatürk’ün Memduh Şevket Bey’e telgrafı

(Büyük Millet Meclisi Reisi ve Başkumandan Gazi Mustafa Kemal’in, Memduh Şevket (Esendal) Bey’in 21 Ocak 1922 tarihli mektubuna cevap telgrafı 7 Mart 1922)

Ankara
7/3/22

Memduh Şevket Bey’e

21 Kânunusani 38 tarihli mektubunuzla melfufunu aldım. İstitlâât ve tetkikat-ı âlinizi şayân-ı istifade buldum. Umumiyetle münasebat-ı hariciyemiz hakkında hükûmetimizin nokta-i nazarını Büyük Millet Meclisi’nin 1 Mart tarihli celsesinde irad ettiğim nutuk ve programda beyan eyledim. Hariciye Vekâleti bu hususlarda zât-ı âlinizden bazı istizahta bulunacak ve lâzım gelen talimatı tebliğ edecektir. Mesainize teşekkürle muvaffak-ı bilhayr olmanızı temenni eylerim efendim.

Büyük Millet Meclisi Reisi ve Başkumandan Gazi Mustafa Kemal

Etiketler: atatürkün memduh şevket esendala yazdığı telgraf, atatürkün telgrafları, atatürk telgrafı,
Eklenme: 08.07.2010
Okunma: 3010

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası