Atatürk’ün İzzettin Çalışlar’a tebrik telgrafı

(Atatürk’ün Büyük Taarruz’da I. Kolordu Komutanı Albay İzzettin (Çalışlar) Bey’e gönderdiği tebrik telgrafı “2 Eylül 1922”)

Garp Cephesi Dördüncü Kolordu vasıtasıyla

Birinci Kolordu Kumandanı İzzettin Beyefendi Hazretleri’ne

İki sene evvel müşkül şerait içinde on misli kuvvete karşı günlerce müdafaa ederek terk etmek mecburiyetinde bulunduğumuz Uşak’ı kahramanca istirdadınızdan ve bütün Yunan ordusunu meyus ve perişan eden kahramanane takibinizden dolayı sizi ve kahraman askerlerinizi tebrik eder ve ricat edenlerin imha-yı tammına intizar eylerim.

Milletimiz sizin gibi kumandanlarla müftehirdir.

2 Eylül 1338

Başkumandan

Mustafa Kemal

Etiketler: atatürkün izzettin çalışlara çektiği tebrik telgrafı, atatürkün izzettin çalışları tebrik telgrafı,
Eklenme: 09.07.2010
Okunma: 2988

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası