Atatürk’ün Başyaver Salih Bey aracılığıyla Latife Hanım’a telgrafı

(Atatürk’ün İzmir’de Lâtife Hanım’a telgrafı 19 Ocak 1923)

19.1.339

Şifre

İzmir’de Başkumandanlık Seryaveri Kaymakam Salih Bey’e

Lâtife Hanımefendi’ye: Teessüratıma bütün kalbinizle iştirak edeceğinize tamamen eminim. Validemin son saatlerini sizin şefkatkâr ihtimam ve dikkatiniz altında geçirmiş olması cidden beni müteselli ediyor. Çok teşekkür ederim.

Haber-i zıya üzerine İzmit’te bana bir gece için mülâki olan halam ve hemşirem ve görüşmek üzere gelen Halide Hanım muhabbetle gözlerinizden öperler. Yarın akşam Bursa’ya hareket edeceğim. Orada takriben iki gün kaldıktan sonra Balıkesir’e hareket edeceğim.

Gazi Mustafa Kemal

Etiketler: atatürkün latife hanıma telgrafı, atatürkün latife hanıma çektiği telgraf,
Eklenme: 11.07.2010
Okunma: 3326

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası