Atatürk’ün icra vekilleri seçimi hakkındaki telgrafı

(Atatürk’ün, Yirminci Kolordu Kumandanı Ali Fuat Paşa’ya, icra vekilleri seçimi hakkında çektiği telgraf)

2 Mayıs 1920

Ankara

Gevyede Yirminci Kolordu Kumandanı Ali Fuat Paşa Hazretlerine

Büyük Millet Meclisinin muhtelif icra selahiyetlerini Meclis namına takip edebilmek için her hizmete bakmak üzere Meclis tarafından birer İcra Vekilinin intihabı kararlaştırılmıştır. Bu meyanda Müdafaai Milliye ve Erkanıharbiye Vekaletine sizlerin bilfiil cephede askeri harekatın başında bulunmanız nesebile Ankara`ya gelmiş olan Fevzi Paşa`nın Müdafaai Milliye Vekaletine ve Miralay İsmet Beyin Erkanıharbiye Vekaletine tayinleri buraca münasip görülmektedir. Fikir ve mütalaalarınızın sür`atle bildirilmesini rica ederim.

Büyük Millet Meclisi Reisi
Mustafa Kemal

Etiketler: atatürkün icra vekilleri seçimi hakkındaki telgrafı,
Eklenme: 14.07.2010
Okunma: 2928

Yorumlar

Ertuğrul - 5 Mayıs 2012, Cumartesi 11:10
Atatürk ün telgrafları mutlaka okunmalı. Atatürkün kurumların yaptığı çalışmalardan övgü ile bahsetmesi ve onları teşvik etmesi harika bir olay.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası