Dolmabahçe Sarayı’na nasıl gidilir (Ulaşım)

Dolmabahçe Sarayı, İnönü Stadyumu’nun hemen yanı başında olup, deniz kenarındadır.

Beşiktaş ve Sarıyer istikametinden gelecek olanların, Taksim yada Eminönü istikametine giden toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri gerekir. Beşiktaş Meydanı Dolmabahçe Sarayı arasındaki mesafe yaklaşık olarak 800 metredir.

Eminönü tarafından gelecek olanların, Beşiktaş istikametine giden toplu taşıma araçlarına binmeleri ve Kabataş durağında inmeleri gerekir.

Dolmabahçe Sarayı’na, Taksim tarafından gelinecekse eğer, İnönü Stadyumu’na doğru inen Gümüşsuyu Caddesi’nin takip edilmesi yeterli olacaktır. Taksim Meydanı Dolmabahçe Sarayı arası yaklaşık olarak 1 km’dir.

Anadolu yakasından gelecek olanların, otobüslerle ulaşımın dışında, Beşiktaş ve Kabataş iskelelerine yanaşan vapurları kullanmaları zaman kazanma açısından daha uygun olacaktır.

Adres: Dolmabahçe Caddesi Beşiktaş-İstanbul

Dolmabahçe Sarayı

Dolmabahçe Sarayı ziyaret günleri ve saatleri

Etiketler: Dolmabahçe Sarayına nasıl gidilir, dolmabahçe sarayı ulaşım, dolmabahçeye nasıl giderim, dolmabahçe sarayı adres, dolmabahçe sarayının adresi,
Eklenme: 29.09.2010
Okunma: 9937

Yorumlar

olcan - 1 Mayıs 2010, Cumartesi 14:52
dolmabahçe sarayına gidiş rehberi olmak isterdim, eğer bir turizm rehberi olsaydım dolmabahçe sarayına ulaşım alternatifleri ile ilgili çalışmalar yapardım.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Benzer Yazılar
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası