Atatürk’e Mektup

Sevgili Atam;

Biliyor musun? Bugün Cumhuriyet Bayramı!.. Öylesine sevinçliyiz ki!.. Bu sevincimi kelimelere dökemiyorum. Ama iyi biliyorum ki bu sevincim, senin kurduğun Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile ilgili.

Aydınlığa kavuşturduğun ülkenin çocukları olarak, yani bizler, bugün bu sevinci ellerimizde Türk bayraklarımız ile doyasıya yaşayacağız. Cumhuriyet Bayramı şiirlerini bütün gücümüzle bağırarak okuyacağız. Şarkılar söyleyip seni anlatacağız. Seni çok sevdiğimizi ve izinden hiçbir an olsun ayrılmayacağımızı tüm dünyaya haykıracağız.

Seni çok seviyorum…

Metehan Soylu

***

Yurdumun kurtarıcısı sevgili Atatürk’üm;

Bizlere verdiğin bütün güzellikler için sana şükranlarımı sunuyorum. Yurdumuza yaptığın büyük hizmetlerin asla unutulmayacaktır. Gösterdiğin yolda emin adımlarla, yorulmadan yürümekteyiz.

Sen bizlere güvendin!

Bizler de seni mahçup etmeyeceğiz…

Kürşat Soylu

***

Canım Atatürk;

Bugün Cumhuriyet Bayramı. Bende senin bizlere armağan ettiğin bu bayramda bir şiir okuyacağım. Şiirimi çok güzel ezberledim. Herkes bayramda beni dinleyecek. Çok heyecanlıyım. Sanırım heyecanım şiirimi okumaya başlayınca hemen geçecek.

Bizlere armağan ettiğin bayramlar için sana çok teşekkür ediyorum. Seni çok seviyorum.

Ahmet Turhal

Etiketler: atatürke mektup, atatürke mektup örneği, atatürke mektup örnekleri, atatürke mektuplar,
Eklenme: 26.10.2010
Okunma: 22135

Yorumlar

orhan - 27 Ekim 2010, Çarşamba 23:12
çocukların atatürke yazdığı mektuplar insanı çok etkiliyor çünkü onlar sadece ama sadece içlerinden geldikleri gibi yazıyorlar
zuhal - 26 Ekim 2010, Salı 21:56
cumhuriyet bayramı için atatürke mektup yazma ihtiyacı hissedenlere en güzel atatürke mektup örnekleri burada bence...
pelin - 26 Ekim 2010, Salı 21:54
burada yazılı olan "atatürke mektuplar" ona duyulan hayranlığı ifade ediyor
ilkay - 26 Ekim 2010, Salı 21:52
atatürke mektup yazın deseler ancak bukadar güzel yazabilirdim

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası