Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk Haftası, her yıl 10-16 Kasım günleri kutlanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan Atatürk, 10 Kasım 1938’de saat: 09.05’te hayata veda etti. Ancak, bıraktığı ilkeler ve yaptığı devrimler ile manevi olarak Türk milletinin kalbinde sonsuz yaşatılmaktadır.

Atatürk Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinliklerin asıl amacı Atatürk’ü daha iyi anlamak ve anlatmaktır. Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin daha iyi anlatılacağı paneller düzenlenmekte, resim ve fotoğraf sergileri açılmaktadır.

Atatürk Haftası etkinlikleri içerisinde en çok, 10 Kasım günü okunan Atatürk ve 10 Kasım konulu şiirler dikkati çekmektedir.

Atatürk Haftası Şiirleri: 10 Kasım Şiirleri

Etiketler: atatürk haftası ile ilgili yazı, atatürk haftası yazısı, atatürk haftası hangi tarihte kutlanır,
Eklenme: 31.10.2010
Okunma: 9422

Yorumlar

çetin ildeniz - 29 Ekim 2012, Pazartesi 23:30
10-16 kasım atatürk haftası boyunca atatürk konusunu detaylı bir şekilde araştırıp yapılması gerekenleri sıralayacağız
Nisanur - 2 Kasım 2011, Çarşamba 00:28
Atatürk haftası kutlamalarında yapılanların özet halinde verilmeside çok güzel bir şey. Atatürk bu sitede layık olduğu biçimde doğru bir şekilde tanıtılıyor.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası