10 Kasım Etkinlikleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk, her yıl 10 Kasım’da törenlerle anılmakta, 10 Kasım münasebetiyle bir çok etkinlikler düzenlenmektedir.

Atatürk Haftası olarak kabul edilen 10-16 Kasım’da düzenlenen etkinliklerde, Atatürk’ün hayatı, Cumhuriyet’in nasıl ilan edildiği, ilke ve devrimleri bütün yönleriyle anlatılmaktadır.

Hafta boyunca devam eden Atatürk’ü Anma Etkinlikleri kapsamında; ilk olarak Bayraklar yarıya indirilmekte, Anıtkabir ziyaretleri gerçekleştirilmekte, Atatürk Anıtlarının bulunduğu yerlere çelenk konulmakta, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okunmakta, günün anlam ve önemi hakkında konuşmalar yapılmaktadır.

Atatürk Müzeleri gezilmekte, özellikle büyük şehirlerde resim ve fotoğraf sergileri ile sinevizyon gösterisi düzenlenmektedir. Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile ilgili konferanslar verilmekte, düzenlenen paneller ile Atatürk halka daha iyi anlatılmaya çalışılmaktadır.

10 Kasım ve Atatürk konulu şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenip, Atatürk Koşusu yapılmakta, dereceye girenler ödüllendirilmektedir.

Korolar tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler seslendirilerek Atatürk bu yönüyle de Türk halkına tanıtılmaktadır.

Etiketler: 10 kasım etkinlikleri nelerdir, on kasım etkinlikleri, 10 kasımda yapılan etkinlikler,
Eklenme: 02.11.2010
Okunma: 14695

Yorumlar

Halit Uğurcan - 31 Ekim 2013, Perşembe 10:12
10 kasımda neler yapılır bu etkinlikler nelerdir hepsini kısaca buradan okudum. Özet olarak diyebilirim ki 10 kasım etkinlikleri için yapılan hazırlıklara 10 kasım gelince hız verilmekte Atatürk şiirler konserler sergiler ve törenle anılmaktadır. En büyük tören etkinliği Anıtkabir de oluyor.
çağatay - 19 Şubat 2012, Pazar 16:27
Her yıl 10 Kasım günü yapılan organizasyonları tertip eden komite mensuplarına saygı duyuyorum.
aslı - 2 Kasım 2011, Çarşamba 14:48
bu site çok süper
sibel - 29 Ekim 2011, Cumartesi 23:43
Bu sayfayı okuduktan sonra 10 kasım etkinlikleri nelerdir şeklinde bir bilgi aramama artık gerek kalmadı. Burada herşey var.
oğuz - 29 Ekim 2011, Cumartesi 23:37
Burada yazılı olan 10 kasım etkinlikleri her ilimizde yapılan etkinlikler olup Atatürke olan saygımızın bir ifadesi olma özelliğini taşımaktadır
tülin - 2 Kasım 2010, Salı 20:38
10 kasımda neler yapılır derseniz burda hepsi yazıyor

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası