30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri

30 Ağustos Zafer Bayramı, bütün yurtta büyük bir coşku içerisinde törenlerle kutlanır. Tören alanları Atatürk posterleri ve Türk Bayrakları ile donatılır.

Devlet erkanı ve bir çok vatandaş tarafından Ankara’da Anıtkabir ziyaret edilir. Atatürk Mozolesi’ne çelenk sunularak saygı duruşunda bulunulur ve İstiklal Marşı okunur. Anıtkabir Defteri imzalanır.

Yine yurdun tüm illerinde Atatürk Anıtlarına çelenkler konularak törene katılanlarca Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okunur.

Tüm şehitlikler ziyaret edilir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, Türk Ordusuna, Kurtuluş Mücadelesine katılmış aziz Türk milletinin ecdadına şükranların ifade edildiği övgü dolu sözler söylenir, şiirler okunur. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın anlam ve önemini ifade eden konuşmalar yapılır.

Askeri birlikler tarafından geçit törenleri düzenlenir. Genel Kurmay Başkanlığı tarafından 30 Ağustos resepsiyonu verilir. Gece fener alayları oluşturulur.

Her yıl 30 Ağustos günü Türkiye’de resmi tatildir.

Etiketler: 30 ağustos etkinlikleri, zafer bayramı etkinlikleri, 30 ağustos zafer bayramı etkinlikleri nelerdir,
Eklenme: 03.11.2010
Okunma: 4523

Yorumlar

sevgi - 6 Ağustos 2015, Perşembe 14:21
Bu sene kutlayacağımız 30 ağustos zafer bayramını sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden tüm herkesin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.
Hale Gülaçar - 24 Ağustos 2012, Cuma 11:24
30 ağustosta neler yapılır, 30 ağustos etkinlikleri nelerdir hepsini buradan okuyarak bilgi sahibi oldum.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası