Atatürk’ün Dördüncü Kez Cumhurbaşkanı Seçilmesi Üzerine yaptığı Konuşma

Kamutayın Sayın Üyeleri!

Kamutayca beni bu seçim devresi için de Cumhurluk Başkanlığı’na seçmek yönüyle, yüksek Türk ulusu adına göstermiş olduğunuz büyük güvenden dolayı eğilerek hepinize saygılarımı sunarım. (Sürekli alkışlar)

Cumhurbaşkanı sıfatıyla Cumhuriyetin kanunlarına ve millî hâkimiyet esaslarına uymak ve bunları savunmak, Türk milletinin mutluluğuna sadık bir şekilde ve bütün kuvvetimle çalışmak, Türk devletine yönelecek her tehlikeyi tam bir şiddetle yasaklamak, Türkiye’nin şan ve şerefini korumaya ve yükseltmeye çalışacağıma ve üzerime aldığım görevin gereklerine hayatımı adamaktan ayrılmayacağıma namusum üzerine söz veririm. (Bravo sesleri, sürekli alkışlar)

Bayanlar, baylar! Bu içtiğim antla, üzerime aldığım onurlu ödevin kutsal olduğu kadar ağır da bulunduğunu pek iyi anlıyorum. Buna benim özel gücüm, ancak sizin, seçkin arkadaşlarımın, ayrılmaz birliği ve aralıksız yardımı ile yetebilir. (Bravo sesleri, sürekli alkışlar) Bu değerli güvencin benden esirgenmeyeceğine imanım büyüktür. (Sürekli alkışlar)

Arkadaşlarım, katınızdan çekilirken başladığınız önemli yurt ve millet işlerinde sizler için verimli, mutlu çalışmalar dilerim. (Varol, yaşa sesleri, sürekli alkışlar)

1 Mart 1935

Etiketler: atatürkün 4. kez cumhurbaşkanı seçilmesi üzerine yaptığı konuşma, atatürkün dördüncü kez cumhurbaşkanı seçilmesi sonrasında yapmış olduğu konuşma,
Eklenme: 12.02.2011
Okunma: 3033

Yorumlar

sibel - 12 Şubat 2011, Cumartesi 15:13
atatürkün söylev ve demeçleri üzerine yapmış olduğunuz çalışmalar takdir edilecek düzeyde güzel olmuş

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası