Atatürk’ün Ankaralılara Hitaben Yaptığı Konuşma

27 Aralık 1932

Ankara’ya gelişinin yıldönümü sebebiyle saygılarını sunmaya giden heyete söylenmiştir:

Saygıdeğer arkadaşlarım,

Bugünkü gösteriyi yakından seyrettim. Çok duygulandım. Bu canlı gösteri bende, onüç yıl önce Ankara’ya ilk geldiğim gün duyduğum heyecanı yeniden yaşattı. Bugünkü görüntü karşısında saygıdeğer Ankaralı hemşehrilerimin o gün bana gösterdikleri güzel kabulü ve yüksek misafirperverliği tamamıyla hatırladım. Zaten bu soylu hareketi hiçbir zaman unutmadım ve unutmayacağım. Ankara’ya geldikten sonraki mücadele hayatımızda hürriyet ve istiklâl âşığı kahraman Ankaralıların –başta sizin gibi daima benimle beraber kalmış olan değerli arkadaşlarım olduğu halde- gösterdikleri bağlılık ve yardımları her zaman teşekkürle anarım. Bana Ankara’ya geldiğim günü yaşatmak girişimini yapan yüksek heyetinize çok teşekkür ederim.

Bugünü yaşatmakta derin sevgi ve heyecanını ve duygularını teşekkürle bir daha gördüm. Ankaralı hemşehrilerimize sonsuz saygılarımı ve sönmez sevgilerimi bildirmenizi rica ederim.

Hâkimiyet-i Milliye, 28.12.1932

Etiketler: atatürkün ankaralılara konuşması, atatürkün ankaralılara hitaben yapmış olduğu konuşma metni,
Eklenme: 12.02.2011
Okunma: 3543

Yorumlar

samet - 14 Şubat 2011, Pazartesi 08:00
atatürkün ankara konuşması benide etkiledi. atamız her yönüyle büyük bir lider
fatih - 13 Şubat 2011, Pazar 15:15
atatürkün ankarada yaptıkları bu önemli konuşma metni ankaralılar için bir onurdur
Figen Aydın - 12 Şubat 2011, Cumartesi 15:29
Atatürkün Ankaraya gelişinde yaptığı konuşma güzel ifadeler içeriyor

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası