Atatürk’ün Yunan Gazetecilerine Demeci

Atatürk’ün Yunan Gazetecilerine Verdiği Demeç

30 Ekim 1930

Ankara Türk Ocağı’ndaki Cumhuriyet balosunda, konuk Yunan gazetecilerinin ricası üzerine demeç:

-Yunan gazetecilerini görmekle mutluyum. Basın, hükümetlerin siyaseti üzerinde geniş ölçekte etki yapan bir güçtür. Atina’da Balkan Konferansı’na giden Türk temsilcileri döndüklerinde Yunan halkı ve basını tarafından ne kadar sıcak bir geleceğe sahip olduklarını bana söylediler. Ülkenize döndüğünüz zaman burada gördüğünüz Türk milletinin duyguları ve Türk milleti tarafından Yunan temsilcilerine yapılan iyi kabul ve iyi gelecek konusundaki görüşlerinizi yazmanızı rica ederim.

İki millet arasında geniş bir ortak çalışma ortamı vardır. Ben şahsen, bu iki millet arasında ortak çalışmaya tamamen taraftarım. Nasıl ki siz bizzat tanık oldunuz. Türk milleti de aynı istek ve düşünceye katılmaktadır.

Cumhuriyet Gazetesi, 31.10.1930

Etiketler: atatürkten yunan gazetelerine demeç, atatürkün yunanlı gazetecilere verdiği demeç, atatürk söylevler
Eklenme: 14.02.2011
Okunma: 3246

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası