Atatürk’ün Büyük Zafer Hakkındaki Demeci

Atatürk’ün Büyük Zafer Hakkında Basın Temsilcilerine Verdiği Demeç

30 Ağustos 1928

Basın temsilcilerine demeç: (Hâkimiyet-i Millîye).

30 Ağustos’ta yönettiğim savaş, Türk milletinin yanımda bulunduğu hâlde, yönettiğim ilk ve son savaştır. Bir insan kendini, milletle birlikte duyduğu zaman, ne kadar güçlü buluyor bilir misiniz? Bunu anlatmak zordur. Eğer ben, açıklamakta zorlanırsam, beni hoşgörünüz.

***

Unutmayalım ki! Büyük Önder’in, Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı yıllardan, hayata veda ettiği 1938 yılına kadar olan dönem içerisinde meydana gelen tarihi olayları anlatan Atatürk Söylevleri oldukça önemli olup, yaşanılan olayları en doğru şekilde yansıtmaktadır.

Etiketler: atatürkün basına verdiği demeç, atatürk söylevleri, atatürk ün 30 ağustos zaferi ile ilgili demeci,
Eklenme: 15.02.2011
Okunma: 3662

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası