Atatürk’ün Konya Belediyesinde Yaptığı Konuşma

Atatürk’ün Konya Belediyesinde Yapmış Olduğu Bir Konuşma

17 Ekim 1925

Belediye Başkanının söylevine cevap olarak:

Başkan Beyefendi, saygıdeğer halkın duyguları ve düşüncelerini dile getirmek ve açıklamak konusunda çok şeyler söylemek istediğinizi anlıyorum. İçten bakışlarınız bunu gereksiz kılmaktadır. Her şeyi gözümle görmekte ve vicdanımla hissetmekteyim.

Konya’da bayındırlaşmaya harcanan çalışmanın verimli sonuçları ortadadır. Özellikle saygıdeğer Konya halkının en son onurlandığım görüşme tarihinden bugüne kadar ruhsal durumlarında, görüşlerinde yenilenme ve yükselme yolunda yürümek için olan kararlılığında ne derece yüksek fark gördüğümü övgülerle anarım. Bütün gözlemlerimden çok mutlu ve rahatım. Gelişim sebebiyle saygıdeğer halkın gösterdikleri, içtenlikle yaptıkları parlak gösteriye teşekkürler ederim. Duygularımın ve teşekkürlerimin ulaştırılmasını yüce şahsınızdan rica ederim.

Hâkimiyet-i Milliye: 20.10.1925

Etiketler: atatürkün konya belediyesindeki konuşma metni, atatürkün konyada yaptığı konuşma, atatürk konyada,
Eklenme: 20.02.2011
Okunma: 3213

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası