Çanakkale Türküsü (Sözleri)

Çanakkale Destanı’nı yazan aziz Mehmetçiklerimiz! size minnettarız...

Çanakkale Türküsü

Çanakkale içinde vurdular beni
Ölmeden mezara koydular beni
Of gençliğim eyvah

Çanakkale içinde aynalı çarşı
Ana ben gidiyom düşmana karşı
Of gençliğim eyvah

Çanakkale içinde bir uzun selvi
Kimimiz nişanlı kimimiz evli
Of gençliğim eyvah

Çanakkale’yi geçilmez kılan bütün Mehmetçiklerimizi şükranla anıyor, mekanlarının Cennet olmasını diliyoruz. Allah hepsine rahmet eylesin. Amin.

Etiketler: çanakkale türküsü, çanakkale türküsünün sözleri, çanakkale türkü, çanakkale türkü sözü, çanak kale,
Eklenme: 23.02.2011
Okunma: 7276

Yorumlar

Rıza - 22 Şubat 2014, Cumartesi 19:24
Çanakkale içinde aynalı çarşı diye başlayan bu türkünün sözleri beni hüzünlendirdi. Hele de ölmeden mezara koydular beni gençliğim eyvah diyor ya gel de etkilenme. Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin.
İsmail Gürsoy - 16 Aralık 2013, Pazartesi 20:44
çanakkale içinde vurdular beni türküsünün sözleri beni hüzünlendiriyor.
Ekin - 23 Şubat 2011, Çarşamba 16:31
Çanakkale içinde aynalı çarşı, ana ben gidiyom düşmana karşı. Aziz Mehmetçiklerimizin ruhu şad olsun. Allah rahmet eylesin.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası