İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü (12 Mart)

İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü (12 Mart)

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış ancak vatan topraklarının büyük bir kısmı hala düşman işgali altındadır. İşgalci kuvvetlerin karşısına çıkarılacak düzenli bir ordu kurma çalışmaları da bütün güçlüklere rağmen hızla devam etmektedir. Meclis hükümeti, kurulacak yeni ordunun sürekli moralini yüksek tutacak, halkın milli duygularını kabartacak bir dizi çalışmalar içerisine girmiştir. İşte bu çalışmalardan biriside İstiklal Marşı’nın yazılması olmuştur.

İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın sözleri

İstiklal Marşı’nın Açıklaması

İstiklal Marşı’nın Tarihçesi

İstiklal Marşı’nın 10 kıtasının açıklaması

İstiklal Marşının Yazarı ve Bestecisi Hakkında Bilgi

İstiklal Marşı Dinle

Etiketler: istiklal marşının kabulü ve mehmet akif ersoyu anma günü, istiklal marşı kabulü ve mehmet akif ersoy
Eklenme: 08.03.2011
Okunma: 4902

Yorumlar

kuntay - 7 Mart 2012, Çarşamba 12:16
12 mart istiklal marşının kabulü ve mehmet akif ersoyu anma günü ile ilgili bütün konular çok güzel ele alınmış ve gerekli olan bütün bilgiler verilmiş
uğurlu - 1 Mart 2012, Perşembe 00:19
istiklal marşı konularının tamamı bir arada toplanmış yani bu şekilde çok iyi olmuş
Yiğithan - 14 Şubat 2012, Salı 06:54
Bu yıl İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü için düzenlenen törenlere katılmanın mutluluğunu yaşayacağım.
tarık - 9 Mart 2011, Çarşamba 15:04
istiklal marşı ile ilgili tüm konular özenle hazırlanmış
Zeynel - 8 Mart 2011, Salı 22:02
İstiklal marşımızın yazılması ile halkımız manevi açıdan büyük bir güç kazanmış, düşmana karşı cephede savaşan askerlerimize büyük moral kaynağı olmuştur.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası