Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ile İlgili Örnek Kompozisyon

Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ile İlgili Kompozisyon
Çanakkale Zaferi Konulu Kompozisyon
Çanakkale Şehitleri Kompozisyonu
Geçilmez Belde Çanakkale Kompozisyonu

Geçilmez Belde Çanakkale

Geçilmez belde Çanakkale. Bir vatan için, namus için, şeref için can verilen belde Çanakkale. Yazdırmış atalarımız tarihin en şanlı kösesine “Geçilmez Çanakkale” diye. “Çiğnetmeyiz bu toprakları, çiğnetmeyiz düşmanın kirli çizmesine.” demişler. Ayak bastırmayız o gafillere benim şehitler mekânı yurduma, demişler.

Bu vatanın son umuduydu, son kalesiydi Çanakkale. Veremezdik onu biz davetsiz gelen zalimlere. Namusumuza leke sürdüremezdik biz. Çünkü atalarımızdan miras kalmıştı bize bu vatan. Sızlatamazdık şehitlerimizin kemiklerini. Çelik zırha, demirden duvarlara gerdik göğsümüzü. İmanımızla, yüreğimizle püskürttük yağmacılar ordusunu, sürdürmedik kirli ellerini mabedimize.

Bir dönüm noktasıydı Çanakkale. Avrupalıların deyimiyle “Hasta adam” olan devletimizin son fişini çekip canını almaya gelenlere geçit vermedik. Bir serum yani bir can olduk milletimize. Türkün yenilmezliğini ve söz konusu vatan olunca yapılabileceğini gösterdik yedi düvele. Yazdırdık “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” diye tarihe. İki yüz seksen bin şehidimiz vardı; ama olsun vatan bin değil milyon candan daha kutsaldı bizim için. Canımızı verdik, kanımızı verdik ama vermedik yurdumuzu zalimlere.

Tüm dünya duysun! Türk gençleri olarak biz and içeriz ki kanımızın son damlasına kadar savunacağız bu yurdu. Değil yedi, on yedi düvel dahi gelse, giremeyecekler şehitler mekânı yurdumuza. Simdi hep birden haykıralım düşmanımıza: “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ”

İlyas GEBECE

Etiketler: çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon, örnek çanakkale kompozisyonu, çanakkale kompozisyonu,
Eklenme: 15.03.2011
Okunma: 11173

Yorumlar

suat - 15 Mart 2011, Salı 21:12
şehitlerimize Allah tan rahmet dilerim
yaren - 15 Mart 2011, Salı 21:11
müthiş güzel bir kompozisyon
ertan - 15 Mart 2011, Salı 21:11
çanakkale şehitleri hakkında güzel bir kompozisyon

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası