23 Nisan Etkinlikleri

Her yıl büyük bir coşku içerisinde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yurdun her bir köşesinde birçok etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler tamamen çocuklara yönelik olup, çocukların doyasıya eğlenmesi amaçlanmaktadır…

Atatürk’ün Meclis’in açılış günü olan 23 Nisan’ı geleceğimizin teminatı olarak gördüğü miniklere armağan etmesi ile milli bir bayram olarak kutlanmaya başlanan bu önemli gün için hazırlanan etkinlikleri iki bölümde inceleyebiliriz. Bu etkinlerin birincisi öğrencilerin hazırlayıp sunduğu etkinlikler, diğeri ise öğrencilerin öğretmenler gözetiminde topluca götürüldüğü değişik programlar ve gösterilerdir.

23 Nisan etkinlikleri kapsamında, okullarda kutlama töreni yapılmakta, bu törenlerde daha önceden seçilmiş olan öğrenciler tarafından Büyük Önder Atatürk ve 23 Nisan şiirleri okunmaktadır. Yine okulca veya sınıfça hazırlanan gösterilerde halk oyunları ve dans gösterileri sunulmakta, bazı yarışmalar düzenlenmektedir. Özellikle anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin hazırlayıp sundukları gösteriler bayramı daha da neşeli bir hale getirmektedir.

Çocuklara yönelik olarak hazırlanmış sinema, tiyatro, festival, halay, dans, konser, parti, sergi, şiir dinletisi gibi bir çok gösteri ve programlarda öğrenciler hoşça vakit geçirmekte, oynandığı yerlerde Karagöz ve Hacivat gölge oyununa çocuklar büyük ilgi göstermektedirler. Televizyonlarda gün boyu çocuk programları gösterilmekte, eğlenceye yönelik programlara daha çok ağırlık verilmektedir.

Hiç şüphesiz bu etkinliklerin en büyüğü Türkiye tarafından düzenlenen ve birçok ülke çocuklarının katılımı ile ayrı bir boyut kazanan TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’dir.

Etiketler: 23 nisan çocuk etkinlikleri, 23 nisan etkinlikleri, 23 nisan etkinlik, 23 nisan ile ilgili etkinlik,
Eklenme: 24.03.2011
Okunma: 7380

Yorumlar

Mehmet Caner - 3 Nisan 2011, Pazar 10:16
23 nisan şiir dinletisi çok süper oluyor. Sanırım bu bayaramda da bir çok yerde şiir dinletileri yapılacaktır. Ankara ilimizde de olursa ben mutlaka giderim.
Ertuğrul Demirer - 26 Mart 2011, Cumartesi 23:07
Dünya çocuklarının bile severek katıldığı 23 Nisan bayramımız ile ayrı bir gurur duymak lazım. Atatürk ve bu yurda hizmeti dokunmuş herkese ne kadar teşekkür etsek azdır. 23 Nisan bütün çocuklara hayırlı olsun.
Tarık - 26 Mart 2011, Cumartesi 23:03
23 nisan etkinlikler açısından yoğun bir gün olmasına karşın eğlence açısından da güzel bir gün
Özge Şimal - 26 Mart 2011, Cumartesi 11:38
Bizler küçükken 23 nisan geldiği zaman çok sevinir ve heyecanlanırdık. Okulumuzun her bir yanını sınıflarını balonlar ve bayraklarla donatırdık. Öğretmenimizin bizlere verdiği 23 nisan şiirlerini bir hafta öncesinden ezberleyerek bayramda okuyacağımız anı beklerdik. Kısaca 23 nisan ile ilgili o kadar çok anım varki yazmakla bitiremem.
nesrin - 25 Mart 2011, Cuma 09:44
bana kalırsa en güzeli anasınıfı 23 nisan etkinlikleri
kadriye - 25 Mart 2011, Cuma 09:43
23 nisan etkinlikleri 2011 hakkında varsa video yayınlayabilirmisiniz acaba
seda şimşek - 24 Mart 2011, Perşembe 20:59
23 nisan etkinlikleri ile ilgili bilgi vererek bizlere yardımcı oldunuz, bütün çocukların bayramını huzur ve mutluluk içerisinde geçirmesini dilerim.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası