23 Nisan’ın Tarihi

23 Nisan 1920’de ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile Türk milleti, Atatürk’ün önderliğinde bağımsız ve kendi kendini yönetir bir halde yaşamak için olanca gücüyle verdiği kurtuluş mücadelesindeki en büyük adımlardan birisini atmıştır.

Türk halkı, millet iradesini esas alan bu önemli adım sayesinde bağımsızlık savaşını kazanmış, Atatürk’ün önderliğinde uygulamaya konulan yenilik hareketleri sayesinde çağdaş ve teknolojiden faydalanmasını bilen bir toplum haline gelmiştir.

23 Nisan ülkemizde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmakta olup, bu bayrama birçok yabancı ülke çocukları da iştirak etmektedir.

Etiketler: 23 nisan tarihi, 23 nisanın tarihi, 23nisan tarihi, 23 nisanın tarihi nedir, 23 nisan 1920,
Eklenme: 05.04.2011
Okunma: 7214

Yorumlar

Kılıç Acar - 6 Nisan 2013, Cumartesi 13:12
23 nisanın tarihi hakkında kısa ve bilgilendirici bir yazı olduğu için ben beğendim.
erdal - 5 Nisan 2011, Salı 23:49
23 nisan 1920 yılında tbmm açılmış ve daha sonraki yıllarda çocuk bayramı olarakta kutlanmaya başlanmış
zeki - 5 Nisan 2011, Salı 23:47
23 nisanın tarihini araştırıyordum, verdiğiniz güzel bilgi için teşekkür ederim.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası