Atatürk’ün Salih Bozok’un İntihar Edeceğini Rüyasında Görmesi

Atatürk’ün, Yaveri Salih Bozok’un İntihar Edeceğini Rüyasında Görmesi.

Salih Bozok Atatürk’ün yaverliğini yapmıştı. Atatürk sağlığında onunla ilgili gördüğü rüyasını Salih Bozok’a anlatmıştı:

“Büyük bir otelin salonunda oturuyormuşuz. Yanımda sende varmışsın. Salonun bir köşesinde bilardo masası varmış. Masanın başında, arkası bize dönük olan bir zat oturuyor. Tam bu sırada odanın kapısı açıldı ve iri yarı 30 kadar adam içeri girdiler. Bunlardan biri eline bilardo masasından bir ıstaka alarak masanın önünde oturan benim teşhis edemediğim zatın omzuna bütün kuvvetiyle indirmeye başladı.

Omzuna vurulan zat ayağa kalkarak, kendini müdafaa etmekte ve “Bana niye vuruyorsun” diye hiddetle haykırmaktayken, Salih bana göz ucu ile ne yapmak lazım gibisinden baktın. Ben sana sakın kıpırdama manasına gelen bir işaretle sükunete davet ettim. Bu sırada eli ıstakalı adam, bize doğru yaklaşarak karşımızda tehditkar bir vaziyet aldı.

Bu sefer Salih sen yine müdahale etmek istedin. Ben sana sus işareti verdikten sonra, o azılı adama dönerek, “Sen kimsin ne istiyorsun” diye sordum.

Adam bu suale cevap vereceği yerde, cebinden bir tabanca çıkartarak iki kurşun sıktı. Biri bana, öteki sana. Sonra adam bize “Kalkın dans edelim” emrini verdi. İkimizde kalkıp onun huzurunda dans ettik.”

Bilindiği gibi Atatürk’ün ölümünden sonra Salih Bozok tabancasıyla intihar etmiş ancak kurtarılmıştır.

Etiketler: atatürkün rüyası, atatürk rüyaları, atatürkün salih bozokun intiharını rüyada görmesi,
Eklenme: 30.05.2011
Okunma: 9377

Yorumlar

orhan yazıcı - 10 Temmuz 2011, Pazar 12:52
Atatürkün gösterdiği üstün başarılar ve düzenlediği kampanya çalışmaları sayesinde insanlarımız en doğru yolun cumhuriyet rejimi olduğunun farkına varmıştır. Onun çalışmaları sayesinde ülkemiz modern bir ülke haline gelmiş iç ve dış turizm sayesinde ülkemiz dünya halkları tarafından tanınmaya başlamıştır. Atatürkün bu ülkeye emeği çok büyüktür.
suat - 31 Mayıs 2011, Salı 07:51
atatürkün yaveri salih bozokun 1941 yılında yerleştiği yalovada hayata veda ettiğini öğrendim
doğan - 30 Mayıs 2011, Pazartesi 17:27
peki atatürkün yaverinin ölümü nasıl gerçekleşti?

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Benzer Yazılar
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası